Canlı Eğitimlere Bağlanma Kılavuzu

04 Mart 2020otafarmaakademi.com websayfamızdan derslerimize kaydolduktan sonra canlı yayın günü canlı yayına bağlanabilmeniz için aşağıdaki kılavuzu inceleyebilirsiniz.


Telefon ve Tabletten bağlanma kılavuzu için aşağıya ininiz.


Bilgisayardan Canlı Yayına Bağlanmak


1.  Websayfasına giriş yapıldıktan sonra sol menüde bulunan “Canlı” butonuna tıklanır.2.  Karşınıza çıkan canlı yayın dersinden “Katılacağım” butonuna tıklanır.


3.  Dersin başlayacağı saatte “Başla” butonu belirir. Bu buton belirince “Başla” butonuna tıklanır.


4.  Karşınıza çıkan ekrandan “Zoom” uygulaması indirilmesi için sorgu çıkar. Buradan “Kaydet” veya “İndir” butonuna tıklayarak uygulama indirilip bilgisayara kurulur.


5.  “Zoom” uygulaması kurulduktan sonra “Canlı” menü kısmına tekrar girilerek “Başla” butonuna tıklanır ve “Zoom” uygulaması açılarak yayına bağlanılmış olur.Telefon veya Tabletten Canlı Yayına Bağlanmak

1.  Öncelikli olarak cep telefonu veya tabletinize “Zoom” uygulaması indirilir. Bunun için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz veya Apple cihazlar için “Appstore” dan “Zoom” uygulaması aratarak indirilir, Android cihazlar için “Google Play” e gidilerek “Zoom” programı indirilir.


Apple(iOS) cihazlar için “Zoom” uygulaması linki: Tıklayınız


Android cihazlar için “Zoom” uygulaması linki: Tıklayınız


2.  “Zoom” uygulaması indirildikten sonra Google Chrome veya Safari kullanarak otafarmaakademi.com websayfasına girilir. Buradan Menü kısmında “Canlı” butonuna tıklanarak canlı yayın sayfası açılır. Açılan sayfada “Katılacağım” butonuna tıklanmamış ise ona tıklanır ve daha sonrasında canlı yayın zamanında beliren “Başla” butonuna tıklanarak canlı yayına katılınır.3.  Açılan sayfadan “Join Meeting” veya “Toplantıya Katıl” seçeneğine tıklanır.4.  Karşınıza çıkan “Zoom” uygulaması açılsın mı sorusuna “Evet” denilerek canlı yayına katılınır.